Escut del Consell Comarcal del Baix Ebre

Atenció al Ciutadà | 977 445 308 | info@baixebre.cat

Consell d'Alcaldies del Baix Ebre

Imatge
 
Consell d'Alcaldies del Baix Ebre

El Consell d'Alcaldies està integrat pel president del Consell Comarcal i els alcaldes i alcaldesses dels 14 municipis i les 3 Entitats Municipals Descentralitzades de la comarca. Ha d'ésser convocat pel president del Consell perquè informi el Consell Comarcal de les propostes que siguin d'interès per als municipis, abans de sotmetre-les a l'aprovació del ple, d'acord amb el que estableixi el reglament orgànic del consell comarcal. 

 

COMPETÈNCIES DEL CONSELL D'ALCALDIES 

 

El consell d'alcaldes pot presentar propostes d'actuació que siguin d'interès per a la comarca. En tot cas, el consell d'alcaldes ha d'emetre prèviament un informe sobre les qüestions següents:

 

  • L'aprovació del programa d'actuació comarcal.
  • L'aprovació del reglament orgànic i de les ordenances.
  • Els acords sobre la creació i l'establiment dels serveis comarcals.
  • Els plans sectorials comarcals.
  • La modificació dels límits comarcals.
  • El canvi de nom o de capital de la comarca.
  • Les iniciatives legislatives del consell comarcal.

El Consell d'Alcaldies del Baix Ebre es reuneix una vegada cada 3 mesos.

 

El mandat 2019-2013 el Consell d'Alcaldies està format per

 

Xavier Faura Sanmartín --- xavier.faura@baixebre.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

President del Consell Comarcal del Baix Ebre 

 

Rosalia Pegueroles Gisbert ---  aj.aldover@altanet.org 

Esquerra Republicana de Catalunya

Aldover

 

Jordi Forné Ribé --- jordiforne@hotmail.com

Esquerra Republicana de Catalunya

Alfara de Carles

 

Mercè Pedret Ramos --- mpedret@benifallet.altanet.org

Candidatura de Progrés-PSC

Benifallet

 

Ramon Brull Melich --- rbrull@camarles.cat

La Veu del Poble-FIC

Camarles

 

Lluís Soler Panisello --- alcaldia@deletbre.cat

Enlairem Deltebre-Junts

Deltebre

 

Maria Cinta Llaó Llaó --- alcaldia@elperello.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

El Perelló

 

Xavier Royo Franch ---  xroyo@laldea.cat  

Junts per l'Aldea

L'Aldea

 

Jordi Gaseni Blanch --- jordigaseni@ametllamar.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

L'Ametlla de Mar

 

Francesc Arasa Pascual ---  parasa@ampolla.cat

Junts per l'Ampolla

L'Ampolla

 

Enric Adell Moragrega --- eadell@pauls.cat

Per Paüls- Acord Municipal 

Paüls

 

Francesc Gas Ferré --- fgas@roquetes.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

Roquetes

 

Eladi Galbe Mauri ---  egalve@tivenys.altanet.org 

Esquerra Republicana de Catalunya

Tivenys

 

Meritxell Roigé Pedrola --- alcaldia@tortosa.cat

Junts per Tortosa

Tortosa

 

Roger Avinyó Martí --- ravinyo@xerta.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

Xerta

 

Lourdes Domènech Mauri --- bitem@tortosa.cat

Junts per Bítem

EMD de Bítem

 

Damià Grau Arasa --- dgrau@campredo.cat

Esquerra Republicana de Catalunya

EMD de Campredó

 

Víctor Ferrando Sabaté --- emd@jesus.cat

Junts per Jesús

EMD de Jesús